چگونه می توان محصولی را طراحی کرد که مشکلات مشتری را حل کند

برای تولید محصولات مناسب مشتریان، لازم است مهارت، هوش، تعهد و نظم به کار گرفته شود. این کار نیازمند انتخاب های جسورانه است. برای نوآور بودن در خلق یک محصول باید حاضر باشیم ریسک های بزرگی را بپذیریم. همچنین ایجاد تعادل بین سرعت تحویل و کیفیت محصول همیشه مشکل است.

درک اینکه چه چیزی باید ساخته شود و چقدر خوب ساخته شود، می تواند بین عرضه یک محصول دوست داشتنی که در جلب رضایت مشتری توفیق پیدا کرده یا فقط به حل مشکل مشتری اکتفا کرده تفاوت ایجاد کند.

اولین مرحله از تفکر محصول تعیین مشکلی است که کاربران شما به دنبال حل آن هستند. به همین دلیل است که آنها محصول شما را خریداری می کنند (به شرطی که واقعاً مشکل را به روشی معنی دار و ارزشمند حل کند).

مواردی که در ادامه آورده میشود به هیچ وجه لیست جامعی نیست اما راهکارهایی برای درک بهتر مشکلات مشتری، ارائه راه حل های پیشنهادی و چرایی اهمیت همه آنهاست.

• به عنوان یک مدیر محصول، شما باید مشکل را مدیریت کنید، نه فقط راه حل آن را. زیرا تنها در صورت درک مشکل میتوان راه حل آنرا پیدا کرد.

• وقتی می خواهید محصولی را بسازید، نمی توانید همه آن چیزی را که می خواستید را اجرا کنید. به همین دلیل است که افراد کمینه محصول پذیرفتنی (Minimum Viable Products) را تولید می کنند. کمینه محصول پذیرفتنی حداقل چیزی است که می‌توانیم آن را به مشتری نشان دهیم و باز خوردها را مشاهده کنیم. سپس بر اساس این بازخوردها درستی یا نادرستی فرض های خودمان را بسنجیم، بنابراین کمینه محصول پذیرفتنی الزاما یک نسخه اولیه یا ناقص از محصول نهایی نیست.

ایده پردازی محصول در بسیاری از مراحل اتفاق می افتد، یکی از آنها شامل موارد زیر است:

یافتن مسئله مناسب برای حل با درک نیاز مشتری. بنابراین وقتی نوبت به ایجاد یک راه حل می رسد، محصول شما می تواند کاربردی، سریع، ظریف و منسجم باشد، بنابراین شما یک تجربه عالی برای مشتریان خود ایجاد می کنید.

ما به عنوان مدیران محصول، باید “نحوه تولید محصولی را ایجاد کنیم که رابطه ای را برای معامله ایجاد کند و آن را هم برای تجارت و هم برای مصرف کننده راحت کند و مشکل و نیازهای مصرف کنندگان آنها را حل کند. وقتی سهولت استفاده از یک محصول را بالا ببرید، افراد به طور خودکار از آن بیشتر استفاده می کنند. ” – ریموند ردی.

هنگام حل مشکلات مشتری، باید بدانیم که نقاط ضعف مشتری چیست. به عنوان مثال ، شما می خواهید از قبل برنامه ریزی کنید و حتی گاهی اوقات از قبل آشپزی کنید، بنابراین می توانید روی آن کار کنید و یک شام سالم به خانه بیاورید که زودتر از موعد آن را پخته اید.

مشکل: شما می خواهید وعده های غذایی خود را زودتر از موعد برنامه ریزی کنید اما برای خرید ، تهیه دستور العمل و برنامه ریزی به کمک نیاز دارید.

راه حل: برای مثال یک شرکت تهیه غذا در صفحه آشپزها اینگونه نوشته است، ” پخت و پز با مواد اولیه تازه مزرعه و دستور العمل های خوشمزه ای که درست درب منزل شما تحویل داده می شود ،دیگر آشپزی آسان شد “.

با استفاده از این راه حل مشتریان می توانند غذای سالم بخورند و همه کارها را خودشان انجام دهند در حالی که زندگی پرمشغله خود را سپری می کنند.

در طراحی یا سفارشی سازی محصول خود مشکلی دارید؟ موسسه تحقیقات بازاریابی ایرانیان تحقیقات مربوط به بازار را ارائه می دهد که به جمع آوری داده ها و اطلاعات از مشتریان کمک می کند تا راه حل های ابتکاری و جامعی برای محصول شما ارائه دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *